nielegalna oferta sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych na portalu internetowym www.oglaszamy24.pl.

Jak informuje Biuletyn Informacji Publicznej Główny Inspektorat Weterynarii od pewnego czasu na portalu internetowym www.oglaszamy24.pl pojawia się nielegalna oferta sprzedaży produktów leczniczych weterynaryjnych.

Należy nadmienić, że administrator portalu www.oglaszamy24.pl współpracuje z Inspekcją Weterynaryjną i każdorazowo po zgłoszeniu nielegalnej działalności, usuwa oferty sprzedaży, które niestety po kilku dniach pojawiają się ponownie.

 Zgodnie z ustawą z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne wysyłkowa sprzedaż produktów leczniczych weterynaryjnych stanowi poważne naruszenie obowiązujących zasad prowadzenia obrotu produktami leczniczymi.

 Należy pamiętać, że prowadzenie obrotu produktami leczniczymi weterynaryjnymi wydawanymi z przepisu lekarza lub OTC w formie sprzedaży wysyłkowej stanowi bardzo duże zagrożenie dla zdrowia i życia zwierząt oraz zdrowia publicznego.

 Z posiadanych przez Główny Inspektorat Weterynarii informacji wynika, że osoba umieszczająca na portalu www.oglaszamy24.pl oferty sprzedaży leków weterynaryjnych, poza niezgodnym z prawem działaniem, wprowadza w błąd swoich potencjalnych klientów. Po dokonaniu zakupu proponowanych leków oraz wpłacie należnej kwoty na konto sprzedającego, zamówione leki nie są dostarczane. Jednocześnie kontakt ze sprzedającym staje się niemożliwy.

 Osoby nielegalnie wprowadzające produkty lecznicze weterynaryjne do obrotu powinny liczyć się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Główny Inspektorat Weterynarii wdrożył stosowne procedury w doniesieniu do powyższego przypadku.

 

za: wetgiw.gov.pl

 Główny Lekarz Weterynarii

 Marek Pirsztuk