Zorganizowana przez VetCo konferencja neurologiczno-rehabilitacyjna umożliwiła licznym uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w leczeniu pacjentów neurologicznych oraz z technikami stosowanymi w rehabilitacji zwierząt. W spotkaniu wzięło udział około 250 uczestników, którzy wysłuchali 12 prelekcji poprowadzonych przez wybitnych, zagranicznych wykładowców – prof. Simona R. Platta oraz dr Ludovicę Dragone

Zorganizowana przez VetCo konferencja neurologiczno-rehabilitacyjna umożliwiła licznym uczestnikom zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami w leczeniu pacjentów neurologicznych oraz z technikami stosowanymi w rehabilitacji zwierząt. W spotkaniu wzięło udział około 250 uczestników, którzy wysłuchali 12 prelekcji poprowadzonych przez wybitnych, zagranicznych wykładowców – prof. Simona R. Platta oraz dr Ludovicę Dragone. Prof. Platt jest specjalistą z zakresu neurologii i neurochirurgii na Uniwersytecie w Georgii. Jego zainteresowania skupiają się na chorobie niedokrwiennej ośrodkowego układu nerwowego oraz nowotworach mózgu u psów. W Falentach podzielił się z lekarzami wiedzą dotyczącą m.in. zespołu przedsionkowego u psów u kotów, diagnozy i leczenia napadów drgawek, urazów głowy oraz najczęściej występujących chorób mózgu. Z kolei dr Ludovica Dragone pełni funkcję wiceprezesa VEPRA, a także przewodniczącej grupy badawczej zajmującej się fizjoterapią i rehabilitacją psów. Prowadzi modelową praktykę weterynaryjną – Dog Fitness w Reggio Emilia we Włoszech – gdzie zajmuje się rehabilitacją psów i kotów z wykorzystaniem najnowszych dostępnych technik. W przeddzień konferencji dr Dragone poprowadziła warsztaty dla lekarzy zainteresowanych wprowadzeniem rehabilitacji do swoich usług. Zaprezentowała innowacyjne techniki rehabilitacji oraz omówiła cele fizykoterapii, praktyczne podstawy potrzebne do pracy w dziedzinie rehabilitacji zwierząt, zastosowanie laseroterapii w rehabilitacji zwierząt. Przytoczyła wiele ciekawych przypadków klinicznych wraz z zastosowanymi w ich leczeniu metodami rehabilitacji. Pod okiem dr Dragone lekarze mogli przećwiczyć nabyte umiejętności z czworonożnymi pacjentami. W ankietach przeprowadzonych podczas konferencji uczestnicy wyrazili swoje zadowolenie z przydatności informacji przekazanych przez prelegentów oraz wysoko ocenili zarówno język i zrozumienie wykładowców, jak i wartość merytoryczną wykładów. Mamy szczerą nadzieję, że po styczniowej konferencji „Neurologia i rehabilitacja” pacjent neurologiczny stanie się wyczekiwanym gościem w gabinecie, a rehabilitacja i fizjoterapia – nowymi elementami terapii. Ogromne podziękowania kierujemy do firmy KRUUSE Polska, sponsora strategicznego firmy VetCo i współorganizatora warsztatów rehabilitacyjnych, a także firm: KRKA Polska, GALAKTYKA, KRIOMEDPOL, ABE IPS, FIZJOPET, CTL oraz ADMIRAŁ. Dziękujemy serdecznie współorganizatorowi konferencji – Warszawskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej oraz patronom medialnym – czasopismom „Weterynaria w Praktyce” oraz „Cztery Łapy”.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij