Tetracykliny są naturalnymi lub półsyntetycznymi lekami bakteriostatycznymi stosowanymi od końca lat 40. XX wieku przeciwko szerokiemu spektrum bakterii ramdodatnich i Gram-ujemnych oraz patogenów atypowych.

W tym numerze polecamy Państwu gorąco artykuł "Charakterystyka tetracyklin stosowanych w medycynie weterynaryjnej", który specjalnie dla nas opracował prof. dr hab. Jerzy Jaroszewski z Katedry Farmakologii i Toksykologii Wydziału Weterynarynego Uniwestytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jeżeli chcą się Państwo dowiedzieć jakie mają spektrum działania, jaka jest odporność drobnoustrojów na tetracykliny, jaki jest ich mechanizm działania, jaka jest farmakokinetyka tetracyklin i jakie jest ich wchłanianie to gorąco zachęcamy do przeczytania artykułu!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij