Zwierzęta egzotyczne stają się coraz popularniejsze wśród właścicieli. W związku z tym ryzyko przeniesienia choroby odzwierzęcej jest bardzo realne.

Specyfika warunków utrzymania oraz szczegółowa wiedza dotycząca zapobiegania, rozpoznawania i leczenia chorób zwierząt „egzotycznych” wymagają od lekarzy weterynarii odpowiednich umiejętności. Hodowcy, w poszukiwaniu pomocy weterynaryjnej, zwracają się do specjalistów. Szczególnie właśnie na tych lekarzach spoczywa obowiązek szeroko rozumianego uświadamiania właścicieli zwierząt „egzotycznych” o ryzyku chorób odzwierzęcych.

Załączone opisy, który znajdziecie Państwo w artykule zawierają informacje na temat wybranych chorób odzwierzęcych, którymi możemy zarazić się od „egzotycznych” gatunków zwierząt. Polecamy gorąco do zapoznania się z materiałem lek. wet. Magdaleny Szwedy!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij