Dirofilarioza serca jest chorobą pasożytniczą wywoływaną przez Dirofilaria immitis. Początkowo choroba stwierdzana była tylko w USA, głównie w północno-wschodnich częściach kraju.

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z artykułem omawiającym temtykę Dirofilariozy serca, która jest chorobą pasożytniczą wywoływaną przez Dirofilaria immitis. Naturalnym rezerwuarem i gospodarzem pasożyta jest ponad 30 gatunków zwierząt, w tym lisy, wilki, kojoty, psy i fretki. Dotychczas Polska była uważana za kraj wolny od dirofilariozy. Artykuł, który znajdą Państwo w czerwcowym wydaniu "Weterynarii w Praktyce" przedstawia opis przypadku infestacji psa Dirofilaria immitis, który nigdy nie opuszczał Dolnego Śląska.

Polecamy!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij