Możliwość śródmacicznego szerzenia się zarażeń pierwotniakami Babesia/Theileria protozoa u zwierząt

Babeszjoza rozwija się w następstwie ukąszeń kleszczy lub transfuzji zarażonej
pierwotniakami krwi. W niniejszym artykule przedstawione zostały potencjalnie nową, nie do końca rozpoznaną drogę szerzenia się inwazji, jaką jest zakażenie śródmaciczne. Możliwość wystąpienia wrodzonej babeszjozy u zwierząt jest niezwykle istotna z punktu widzenia monitorowania choroby. Aby kontrolowanie choroby było skuteczne, konieczne jest wykrywanie osobników z przewlekłymi inwazjami.

Artykuł na ten temat przygotowali dla Państwa dr hab. Łukasz Adaszek, lek. wet. Justyna Obara-Gałek, lek. wet. Michał Bartnicki, mgr inż. Beata Dzięgiel,
dr n. wet. Tomasz Piech oraz prof. dr hab. Stanisław Winiarczyk


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij