Co roku miliony psów na całym świecie cierpią z powodu hucznych obchodów Nowego Roku. Wiele psów boi się głośnych dźwięków, takich jak wybuchy petard czy grzmoty.

Zmiany w środowisku zwierzęcia oraz użycie technik modyfikacji behawioralnej wsparte w razie potrzeby podaniem leków mogą pomóc złagodzić ten strach. W żadnym wypadku nie należy lekceważyć psich lęków, ponieważ mogą się one przerodzić w fobie, które w przyszłości utrudnią im i ich opiekunom normalne życie.

Przeczytaj co do opowiedzenia o objawach, podstawowych aspektach postępowania w przypadku fobii dźwiękowej oraz modyfikacji behawioralnej z zastosowaniem przeciwwarunkowania i odwrażliwiania ma do powiedzenia autorka artykułu - lek. wet. Aleksandra Słyk-Przeździecka.

Zapraszamy do lektury artykułu tutaj!


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij