Przełomowa metodę leczenia ran u zwierząt - Weterynaria w Praktyce

We Wrocławskim Parku Technologicznym opracowano przyśpieszający regenerację ran hydrożel dla zwierząt zawierający aktywny czynniki wzrostu. To pierwszy na świecie taki produkt.

Prace nad przygotowaniem hydrożelu trwały rok, ale jego powstanie to to efektu kilku lat pracy. Hydrożel dla zwierząt został opatentowany i trafił już na rynek weterynaryjny. Można go nabyć m.in. w przychodniach weterynaryjnych.

Jak działa hydrożel? Przylega on do rany, tworząc barierę ochronną i uwalniając przy tyn czynnik wzrostu w sposób kontrolowany i przedłużony. Trzeba również zaznaczyć, że hydrożel jest hipoalergiczny, pozbawiony smaku oraz zapachu, a to zapewnia bezpieczeństwo stosowania. Działanie czynnika wzrostu przyśpiesza regenerację ubytków poprzez działanie na receptory obecne na komórkach skóry. Procesowi nie towarzyszą efekty niepożądane.

Produkt jest już stosowany m.in.: w leczeniu trudno gojących się ran, otwartych ranach z ubytkami skóry, przy otarciach naskórka i skóry, oparzeniach i odleżynach, ranach pooperacyjnych i ubytkach sierści.

 

PAP - Nauka w Polsce


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij