„Weterynaria w Praktyce” ukazuje się od 2004 r., od tego czasu wciąż udoskonalamy nasze czasopismo, aby przekazywać treści coraz bardziej atrakcyjne dla lekarzy specjalistów. Zachęcamy do zapoznania się z tym co nowego w 2016 roku.

Czasopismo niezmiennie jest indeksowane w Index Copernicus (29.90 pkt), a autorzy otrzymują punkty ministerialne (3 punkty MNiSW).

Na naszych łamachkontynuujemy TESTOWY PROGRAM EDUKACYJNY DLA LEKARZY WETERYNARII. Rozpoczyna się kolejny okres rozliczeniowy, który potrwa 4 lata Maksymalna liczba zdobytych punktów w ciągu roku wynosi 15

Poszerzyło się grono opiekunów działów, którzy zapewnią dobrą merytorykę publikowanych tekstów oraz różnorodność poruszanych tematów. DZIAŁ NEFROLOGIA wzmocnił swoją osobą dr hab. Piotr Sławuta z UP we Wrocławiu. DZIAŁEM ORTOPEDYCZNYM opiekuje się dr n. wet. Janusz Bieżyński z UP we Wrocławiu. Natomiast DZIAŁ GASTROENTEROLOGIA wspierają: dr hab. Krzysztof Kubiak, dr n. wet. Kamila Glińska-Suchocka, dr n. wet. Jolanta Spużak, dr n. wet. Marcin Jankowski z UP we Wrocławiu.

Dla naszych czytelników przygotowaliśmy 2 zagadki: hematologiczną i dermatologiczną. Do wygrania są atrakcyjne nagrody (książki, prenumerata czasopisma).

W każdym wydaniu publikujemy ok. 15 artykułów merytorycznych, które są trzonem działu VET-MEDYCYNA. To właśnie w tym dziale umieszczamy prace o charakterze przeglądowym bądź kazuistycznym z różnych dziedzin medycyny weterynaryjnej. W tym roku dokonaliśmy uszczegółowienia działu diagnostycznego.

Dział diagnostyki obrazowej został podzielony na: DIAGNOSTYKA/USG, DIAGNOSTYKA/RTG. Z kolei dział MEDYCYNA WETERYNARYJNA OPARTA NA DOWODACH został wprowadzony pod koniec 2015 r. Przedstawia przegląd światowych doniesień naukowych dotyczących danej jednostki chorobowej lub postępowania diagnostycznego.

Zapraszamy do zapoznania się z ZESTAWIENIAMI PRODUKTOWYMI, które w 2016 r. dotyczyć będą:endopasożytów, ektopasożytów, NLPZ - niesterydowych leków przeciwzapalnych, analizatoró;w hematologicznych i biochemicznych, RTG, USG, preparatów wspierających odporność, preparatów poprawiających kondycję skóry i sierści oraz preparatów uspokajających.

W tym roku zapraszamy również na kolejne dwa cykle szkoleń VetAkademia - pierwsze szkolenie już 15 marca. Szczegóły na:http://vetakademia.elamed.pl/

Zamów prenumeratę "Weterynarii w Praktyce" na 2016 rok:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij