Naukowe innowacje, które wprowadzane są obecnie na rynku medycznym i kosmetycznym, to realna szansa na zaprzestanie praktyk testów na zwierzętach.

Pomysł opiera się głównej mierze na stworzeniu w warunkach laboratoryjnych elementów organicznych, komórek i organów ludzkich, które w testach zastąpiłyby żywe zwierzęta. Takie warunki pozwolą w pełni imitować funkcjonowanie tkanek, tj. wątroba, czy trzustka. Dzięki czemu zwiększa się też prawdopodobieństwo udanego połączenia testów in vitro z komputerowymi algorytmami, co pozwoli na zminimalizowanie marginesu błędu i uprawdopodobnienie prognozowanych efektów stosowania środków farmakologicznych oraz kosmetyków. Zastosowanie informatyki i inżynierii, w miejsce testów na zwierzętach to krok ku bardziej humanitarnej i ekonomicznie wydajnej gospodarce. Europa stosuje podobne zabiegi od dłuższego czasu. Program SEURAT-1, o którym mowa pozwala ocenić odziaływanie substancji toksycznych zawartych w różnych preparatach na elementy organiczne, przy wielokrotnym ich kontakcie z danym środkiem, ale z pominięciem testów na zwierzętach.

Źródło: http://www.livescience.com/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij