Operacja przeprowadzana przez włoskiego neurochirurga Sergio Canavero zakończyła się sukcesem. Lekarz ten ma w planach wykonanie przeszczepu ludzkiej głowy, na razie jednak skupił się na wykonaniu podobnej operacji na zwierzęciu.

Choć sam zabieg nie polegał na oddzieleniu głowy od reszty tułowia zwierzęcia, objął jednak manipulację w bardzo trudny obszarze kręgosłupa i rdzenia kręgowego. Operacja przecięcia i ponownego zespolenia aż 90% collumna vertebralis zakończyła się sukcesem, a ponownie złączony z pomocą żelu na bazie glikolu polietylenowego (PEG) kręgosłup, już po trzech tygodniach pozwolił psu na rozpoczęcie prób ponownej nauki chodzenia. Do tej pory podobne zabiegi wykonywane na myszach cieszyły się ponad 50% skutecznością. Sergio Canavero przymierza się w ten sposób do wykonania pierwszego przeszczepu głowy u człowieka.

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij