Badacze Uniwersytetu Minessota ogłosili przełomowe próby nad nowym lekiem, który zwiększy współczynnik przeżywalności u psów z zdiagnozowanym nowotworem hemangiosarcoma (HSA).

Badania i ich wyniki zostały niedawno opublikowane w czasopiśmie Molecular Cancer Therapeutics. Jak zapewnia profesor na Uniwersytecie Minessota, Jaime Modiano to najprawdopodobniej najbardziej przełomowy moment w leczeniu HSA od ostatnich trzech dekad. Psie HSA jest częstym, agresywnym, nieuleczalnym mięsakiem, a czas przeżywalności pacjentów z diagnozą jest bardzo krótki, nawet przy zastosowaniu intensywnej, agresywnej terapii.  

Mniej niż 50 procent psów przetrwa 4 do 6 miesięcy, a tylko około 10% będzie żyła w rok po rozpoznaniu. Tradycyjne metody leczenia tego typu raka mogą powodować działania niepożądane, które są zwykle bardzo nieprzyjemne dla pacjentów. Jednak nowo testowany lek o nazwie eBAT została stworzony, aby powodować minimalne uszkodzenia w zakresie systemu immunolicznego. Dawka leku jest tak dobierana, żeby była skuteczna, a jednocześnie leczyła raka w bezpieczny i bardziej efektywny sposób, Poprawiając jednocześnie jakość życia pacjenta. Testom poddano 23 psy różnych ras, zarówno dużych, jak i małych, chorych na HSA śledziony. Każdy z nich otrzymał trzy zabiegi z zastosowaniem eBAT tuż po usunięciu guza, a przed podjęciem konwencjonalnej terapii. Taki tok leczenia zwiększył przeżywalność psów o 70%.

 

Źródło: http://www.gomn.com/


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij