W polskich schroniskach dla zwierząt przebywa ponad 100 tysięcy psów i 24 tysiące kotów. Rzadko, albo wcale, mogą one zatrudnić tylu pracowników etatowych, by w pełni zadbać o wszystkie potrzeby swoich podopiecznych.

Wolontariusze są bardzo ważni dla prawidłowego funkcjonowania schronisk. Pomagają w pracach porządkowych i budowlanych, dbają o higienę zwierząt, wyprowadzają psy na spacery, tworzą ogłoszenia adopcyjne. Kontakt z odpowiedzialnymi wolontariuszami ma dla zwierząt przebywających w schroniskach bardzo duże znaczenie. Wiele z nich miało kiedyś domy i „swoich” ludzi – bardzo tęsknią za uwagą, troską i pieszczotami. Inne przeżyły gehennę i teraz uczą się na nowo zaufać człowiekowi, który kiedyś bardzo je skrzywdził. Wolontariusze spędzając czas ze zwierzętami dają im bliskość i uwagę, ale także mogą szybciej zauważyć zmiany w zachowaniu zwierząt mogące być pierwszymi objawami choroby.

Co zyskują ludzie? – Odskocznię od codziennych problemów, wyciszenie, poczucie, że pomagają tym najsłabszym, którzy nie mogą upomnieć się o swoje prawa, satysfakcję, że udało się zmienić na lepsze, życie kogoś wyjątkowego. W schroniskach często zawiązują się przyjaźnie i nowe związki, a nawet małżeństwa. To trochę inny świat, gdzie spotykają się wyjątkowe zwierzęta i wyjątkowi ludzie. Ludzie, którym się chce robić więcej.

Zostań wolontariuszem w schronisku dla zwierząt dołączając do akcji FRONTMANI dla Schronisk. Wystarczy wypełnić krótki kwestionariusz ze strony www.FRONTMANIdlaSchronisk.pl.

W świat schroniska wprowadzą Cię doświadczeni wolontariusze. Początkowo będziecie spotykać się raz w miesiącu. Później, jeśli tylko zechcesz, będziesz mógł odwiedzać schronisko częściej.

W tym roku akcją FRONTMANI dla Schronisk zostanie objętych pięć schronisk: Przystań Ocalenie z Tych, Schronisko w Korabiewicach, Schronisko w Opocznie, Schronisko w Stargardzie i Schronisko w Żyrardowie.

Firma Boehringer jako światowy lider w zakresie ochrony zdrowia zwierząt buduje społeczeństwo FRONTMANÓW, czyli ludzi świadomych właściwej profilaktyki, opartej na skutecznych lekach i comiesięcznym podawaniu preparatów przeciw kleszczom i pchłom. Boehringer przeznacza środki ze sprzedaży leków OTC na ochronę zdrowia zwierząt w schroniskach, ale również czynnie angażuje się w prace na rzecz bezdomnych zwierząt. Na czele ekipy FRONTMENÓW stoi Marcin Dorociński, miłośnik zwierząt i ich czynny obrońca, prywatnie właściciel dwóch adoptowanych psów, z których jeden zmagał się


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij