Zespół upadku z wysokości to termin stosowanym dla określenia stanu w jakim pacjent, u którego doszło do upadku z znacznej wysokości, trafia do gabinetu lekarza weterynarii. Polecamy Państwu ten artykuł, który ukazał się w wydaniu 11-12/2017.

Autorem artykułu jest dr Jerzy Gawor z Kliniki Weterynaryjnej „Arka” w Krakowie. Omawia on wyzwania związane z postępowaniem wobec urazów spowodowanych zespołem upadku z wysokości zaczynające się od pierwszej pomocy medycznej i stabilizacji pacjentów. Postępowanie w przypadku zagrażających życiu stanów, takich jak: szok pourazowy, zaburzenia oddychania spowodowane uszkodzeniami klatki piersiowej i obrażenia neurologiczne są priorytetami. Do ostatecznego rozpoznania i ustalenia planu leczenia konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania klinicznego pacjenta, potem badania stomatologicznego oraz wykonanie badania obrazowego. Wyniki uzyskane na poszczególnych etapach badania diagnostycznego powinny uzupełniać wiedzę lekarza weterynarii na temat pacjenta.

Przeczytaj artykuł:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij