Aparaturę diagnostyczną, narzędzia chirurgiczne i stomatologiczne oraz leki i suplementy dla zwierząt to wszystko i więcej będzie można zobaczyć podczas czternastej edycji międzynarodowych Targów Medycyny Weterynaryjnej – VETMEDICA.

 Jedyne tego rodzaju wydarzenie w kraju odbędzie się w łódzkiej Hali Expo w dniach 7–8 kwietnia 2018 roku i zgromadzi ponad 72  wystawców. Wśród nich będą producenci i dystrybutorzy z Polski, Niemic, Francji, Irlandii, Czech i Słowacji.


- Targi Vetmedica odwiedzi około 2000 lekarzy weterynarii, naukowców, producentów, hodowców oraz studentów z całej Polski. Przy okazji zwiedzania wystawy wezmą udział w kilkudziesięciu wykładach i szkoleniach – zapowiada Paweł Babij, prezes spółki organizującej targi. Udział w części wydarzeń towarzyszących będzie bezpłatny. Chodzi m.in. o warsztaty dotyczące psów (terapia manualna z wykorzystaniem sprzętu rehabilitacyjnego oraz szkolenie z terapii osteopatycznej w dysfunkcji stawu biodrowego) oraz spotkanie poświęcone nowym regulacjom o danych osobowych. Wszyscy chętni będą mogli także wziąć udział kilkugodzinnym panelu poświęconym biznesowym aspektom medycyny weterynaryjnej. Eksperci podzielą się swoją wiedzą z zakresu: pracy z trudnym klientem, radzenia sobie ze stresem oraz pozyskiwania nowych klientów. Poruszony zostanie także temat tworzenia skutecznych stron internetowych i wykorzystania mediów społecznościowych w codziennej praktyce.

Targowe nowości

W trakcie targów zaplanowano prezentacje premierowych produktów oraz pokazy modeli najnowszego wyposażenia dla lecznic i sprzętu do pracy w terenie, szczególnie interesujące mogą okazać się mikroskopy oraz kamery mikroskopowe o wysokiej czułości, z których obraz można transmitować na ekrany innych urządzeń, najnowsza seria narzędzi stomatologicznych (m.in. igłotrzymacze, kleszcze, rozwieraki i haki) oraz kolorowe opatrunki pooperacyjne służące do zabezpieczenia ran brzusznych, m. in. po zabiegach sterylizacji.

VIII Kongres Praktyki Weterynaryjnej  - VETFORUM

Równolegle z targami odbędzie się Kongres Praktyki Weterynaryjnej – Vetforum. Wśród gości specjalnych tegorocznej edycji znajdą się światowej sławy lekarze weterynarii oraz naukowcy. O opiece okołoporodowej bydła opowie dr Giovanni Gnemmi - właściciel kliniki weterynaryjnej zajmującej się m.in. wprowadzaniem ultrasonografii do reprodukcji bydła oraz autor ponad 200 publikacji powiązanych z tą tematyką. Równie interesującym zagadnieniem kongresu może okazać się tematyka ortopedia koni oraz wystąpienie prof. Roger’a Smith’a z Wielkiej Brytanii – specjalisty w zakresie fizjologii wysiłku oraz żywienia koni sportowych. Podczas sesji chorób małych zwierząt tematem wiodącym będzie stosowanie i interakcja leków w chorobach układu pokarmowego, dermatologii i kardiologii. Okulistyka, gastroenterologia i neurologia zwierząt egzotycznych będą głównymi zagadnieniami omawianymi przez takich wykładowców jak prof. dr hab. dr h.c. Gerry M. Dorrestein, który jest znanym na wszystkich kontynentach patologiem zwierząt egzotycznych.

W programie Kongresu Praktyki Weterynaryjnej znalazło się sześć głównych sesji tematycznych poświęconych chorobom: małych zwierząt, koni, zwierząt egzotycznych, bydła, trzody chlewnej oraz bezpieczeństwu i higienie żywności. Wykłady poprowadzi kilkudziesięciu naukowców z wiodących ośrodków naukowych oraz instytutów.

Godziny otwarcia targów:

Sobota (7 kwietnia) 9.00-17.00
Niedziela (8 kwietnia) 8.30-15.00

Miejsce:

HALA EXPO-ŁÓDŹ
al. Politechniki 4
93-590 Łódź


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij