Nowa pozycja książkowa "Weterynarii w Praktyce" poświęcona dermatologii. Książka to kompleksowy przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny.

Dermatologia kotów stanowi obecnie odrębny, wysoce wyspecjalizowany, kierunek wiedzy potrzebny lekarzowi weterynarii w codziennej praktyce. Odmienność gatunkowa i specyfika chorób skóry tego gatunku jest tak daleko posunięta, że istnieje potrzeba opisania i usystematyzowania aktualnych informacji dotyczących dermatologii, ale w sposób przystępny i użyteczny z punktu widzenia lekarza praktyka.

Polecamy książkę z biblioteki "Weterynarii w Praktyce" pt. "Algorytmy postępowania w chorobach skóry u kotów. Przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny"

Co znajdziesz w środku?

Przewodnik diagnostyczno-terapeutyczny, ujęty w algorytmy postępowania, jest najlepszą formą przekazania wiedzy, służącej ukierunkowaniu lekarza w celu rozwiązania konkretnego problemu dermatologicznego. Jak podkreśla w przedmowie do książki prof. dr hab. dr h.c. Zbigniew J.H. Pomorski: „(…) kluczem do sukcesu w każdym dermatologicznym przypadku u kota jest właściwie prowadzone diagnozowanie. Każdorazowe oparcie się na konkretnym algorytmie diagnostycznego postępowania daje klinicyście pewność, „że nie pogubi się po drodze”, bo nieomal „za rękę” poprowadzony jest do właściwego rozpoznania. Gdy już je osiągnie, nadal nie pozostaje osamotniony, bo autorzy proponują mu właściwy sposób terapeutycznego postępowania”.

Łatwo przyswoisz wiedzę z książki:

  • 10 praktycznych algorytmów postępowania, zawierających aktualne metody i schematy terapii w chorobach skóry u kotów,
  • ryciny ilustrujące obraz kliniczny i wyniki badań dodatkowych,
  • tabela leków z uwzględnieniem dawkowania, potencjalnych reakcji niepożądanych i specyfiki działania substancji czynnych u kotów

 Książkę zobaczysz tutaj:


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij