W dniach 23-25 listopada w Łodzi odbył się XXVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ. W imprezie uczestniczyło ponad 2000 osób. To absolutny rekord!

Na to wydarzenie lekarze weterynarii czekali cały rok! XXVI Międzynarodowy Kongres Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt PSLWMZ po raz kolejny odbył się w łódzkim Centrum Kongresowym Double Tree by Hilton. Zainaugurował go już w piątek cykl warsztatów praktycznych, gdzie swoje praktyczne umiejętności można było doskonalić pod okiem specjalistów, wśród których znaleźli się m.in. prof. dr hab. Wojciech Niżański, dr hab. Marcin Wrzosek czy dr n. wet. Grzegorz Wąsiatycz.

Drugi dzień imprezy rozpoczęły poranne zajęcia masterclass z anastezjologii, chirurgii, medycyny regeneracyjnej, onkologii i stomatologii. Później przyszedł czas na wykłady, które przyciągnęły do Łodzi tłumy. W ponad sześćdziesięciu wykładach prowadzonych przez czterdziestu sześciu specjalistów z zakresu m.in.: diagnostyki klinicznej, onkologii, okulistyki, gastrologii czy urologii wzięło udział ponad 2000 osób. Największym zainteresowanie cieszyły się wykłady znanych na świecie ekspertów – prof. Romana Lechowskiego, który mówił o zespole wątrobowo-trzustkowym u kota i prof. Nicholasa Bacona z USA. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń odbył się bankiet, będący świetną okazją do integracji środowiska.

Niedziela upłynęła pod znakiem kolejnych, niemniej ciekawych wykładów. Zwieńczeniem trzydniowej imprezy było ogłoszenie wyników konkursu PSLWMZ i rozdanie nagród Kongresu.

Więcej zdjęć z wydarzenia można znaleźć na naszym Facebooku.


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij