Jakie problemy, zobowiązania oraz wyzwania biznesowe i edukacyjne stawia przed lekarzem weterynarii prowadzenie własnej praktyki weterynaryjnej? O opinię zapytaliśmy dr n. wet. Jacka Cymbryłowicza.

Od jak dawna pracuje Pan jako lekarz weterynarii i prowadzi własną lecznicę?

Klinicznie pracuję już 19 lat. Swoją własną działalność rozpocząłem razem z żoną w 2002 roku, początkowo jako przychodnia weterynaryjna, następnie od 2007 roku jako Gliwicka Klinika Weterynaryjna.

Z jakimi problemami spotykają się lekarze weterynarii, którzy zarządzają własną praktyką weterynaryjną?

Przede wszystkim wszyscy odczuwamy brak czasu, który moglibyśmy poświęcić na zarządzanie praktyką. Każdy z nas jest w pierwszej kolejności lekarzem, jednak oprócz tego musimy zajmować się tym wszystkim, czym zajmuje się przedsiębiorca. Trudno znaleźć czas na sprawy, które w danej chwili nie przynoszą nam dochodu, ale w perspektywie długofalowej przyczyniają się do poprawym zarządzania firmą. Trudno też znaleźć czas na edukację, która powinna w mojej opinii zajmować stałe miejsce pośród naszych obowiązków zawodowych.

Jak duży wpływ na funkcjonowanie lecznicy mają dostawcy? Na co zwraca Pan uwagę przy wyborze dostawcy produktów i usług?

Przy doborze dostawcy zwracam uwagę na jakość obsługi. Po tylu latach pracy wiem, że wybieram partnera, który jest sumienny i rozumiejący potrzeby oraz specyfikę swojego klienta. Cena w tej sytuacji nie stanowi głównego kryterium. Bardzo ważne są bogata oferta i dostępność produktów. Kolejna rzecz, na którą zwracam uwagę, to jakość i forma dostarczenia zamówienia. Muszę mieć pewność, że leki i inne preparaty, których używam, zostały dostarczone w sposób prawidłowy, z zachowaniem najwyższych standardów. Osobiście w klinice nie zajmuję się zamówieniami. Dlatego wybór musi uwzględniać wszystkie powyższe kryteria, abym miał pewność zabezpieczenia swojego biznesu.

Lekarze weterynarii w zmieniającym się dynamicznie świecie muszą nieustannie podnosić swoje kompetencje. Jak ważne są ciągła edukacja i pogłębianie wiedzy w tej profesji?

Weterynaria w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. W chwili obecnej nasze usługi bezpośrednio nawiązują poziomem do standardów obowiązujących na świecie. Jednak, aby tak było, musimy stale się kształcić. Osobiście jestem chirurgiem i patrzę na edukację ze swojej perspektywy, również biznesowej. Zupełnie inaczej wygląda moja rozmowa z klientem, kiedy jestem pewien tego, co mówię, bo dużo wiem na ten temat. Mogę wtedy śmiało i pewnie zaproponować leczenie, które nie odbiega od obecnych standardów na świecie. Osoby, które na co dzień współpracują z naszą kliniką, wiedzą, że trudno mnie zastać na miejscu, ponieważ często wyjeżdżam na zagraniczne konferencje i praktyczne szkolenia z chirurgii, odwiedzam sale operacyjne i podpatruję najlepszych w Szwajcarii, Austrii czy Wielkiej Brytanii. Uważam, że forma edukacji w trakcie warsztatów dla praktykującego chirurga i możliwość pracy z najlepszymi to coś wspaniałego!

Wydarzenia edukacyjne są doskonałą formą podnoszenia kwalifikacji dla lekarzy weterynarii. Jako wykładowca prowadzi Pan wiele warsztatów i wykładów w ramach aktywności edukacyjnych MEDiVET. Jakie są najbliższe plany w tym zakresie?

Rok temu brałem udział w warsztatach z chirurgii kręgosłupa w Liverpoolu z prof. Karlem Krausem. Postanowiłem zaprosić go do Polski, aby nasi lekarze mogli skorzystać z wiedzy tego jednego z najbardziej rozpoznawalnych chirurgów w USA. Omówiliśmy tę szansę z zespołem MEDiVET i już w czerwcu 2019 r. będziemy gościć prof. Krausa na trzeciej edycji konferencji ortopedycznej MEDiVET w Poznaniu. Nasi lekarze będą się uczyć o złamaniach w trakcie wykładów i warsztatów od jednego z najlepszych chirurgów weterynaryjnych na świecie!

Ponadto w ramach programu edukacyjnego MEDiVET wraz z dr. n. wet. Piotrem Trębaczem będziemy prowadzić w styczniu 2019 roku warsztaty z chirurgii klatki piersiowej. Dr Trębacz od wielu lat zgłębia ten temat, jest bardzo doświadczonym i znanym chirurgiem, a przy okazji wspaniale przekazuje wiedzę. Myślę, że już czas, aby troszkę odczarować temat operacji klatki piersiowej oraz pokazać, że operacje te powinny znaleźć stałe miejsce w naszych salach operacyjnych. Widzę duże zainteresowanie ze strony lekarzy, gdyż po każdym wydarzeniu od uczestników dostajemy zapytania o następne kursy. Na stronie www.edukacja.medivet.pl zawsze znajdują się bieżące informacje.

 

Więcej informacji o platformie zamówień oraz rejestracja na stronie www.medivet.pl


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij