Pożywna i ekologiczna – taka jest nowa karma dla zwierząt wyprodukowana z…owadów. Produkt na razie jest dostępny tylko w Wielkiej Brytanii, ale kto wie – może już wkrótce pojawi się też na polskim rynku, wyznaczając nowy kierunek w branży pet food.

Owady są bogatym źródłem białka, tłuszczów, minerałów i aminokwasów. Poza tym, zwierzęta łatwo je trawią. Te zalety dostrzegła brytyjska firma Yora i wypuściła na rynek suchą karmę dla czworonogów wyprodukowaną właśnie z owadów. Aby znaleźć idealną kombinację składników smakowych przetestowano 29 receptur. W sprzedaży jest na razie tylko sucha wersja karmy. Producenci zapowiadają, że jej mokry odpowiednik trafi na rynek jeszcze w tym roku.

Poza walorami odżywczymi karma z owadów ma też inne zalety. Według szacunkowych danych żywność dla zwierząt domowych odpowiada za jedną czwartą produkcji mięsnej, która negatywnie wpływa na środowisko w zakresie użytkowania ziemi, wody, paliw kopalnych, fosforanów i pestycydów. „Owadzia” karma wpływając na ograniczenie mięsnej produkcji może pomóc w redukcji jej szkodliwego wpływu na środowisko albo całkiem wyeliminować zjawisko głodu na świecie.

Źródło: https://www.theguardian.com/environment/2019/jan/10/dog-food-made-from-insects-on-sale


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij