Łącząc doświadczenie globalnego lidera w dziedzinie zdrowia zwierząt oraz wiodącego dostawcy urządzeń diagnostycznych i materiałów eksploatacyjnych dla praktyk weterynaryjnych,

Zoetis oferuje klientom jeszcze bogatszy portfel innowacyjnych rozwiązań w zakresie zdrowia zwierząt.

VetScan® (dawny ABAXIS) wzbogaca portfolio Zoetis o sprawdzoną linię urządzeń diagnostycznych oraz materiałów eksploatacyjnych (materiały rotujące i testy), uzupełniając obecność firmy w obszarze produktów diagnostycznych, które do tej pory obejmowały głównie immunologiczne testy Witness®. VetScan® umożliwia kompleksową diagnostykę w praktyce weterynaryjnej. Od lat ta innowacyjna marka jest znana i uznana na rynkach zachodnich (np. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii). Urządzenia VetScan® mają opinię dokładnych i niezawodnych oraz idealnie dopasowujących się do potrzeb każdej praktyki weterynaryjnej. Są wyjątkowo łatwe w obsłudze i wydajne: dostarczają w ciągu kilku minut kompleksowe i precyzyjne wyniki badań o jakości laboratorium referencyjnego. To umożliwia podjęcie właściwych decyzji diagnostycznych bez utraty kontaktu z pacjentem, a co za tym idzie szybkie wdrożenie dalszego leczenia.

Jednym z flagowych produktów z linii VetScan® jest analizator biochemiczny VS2. Dzięki nowoczesnemu interfejsowi użytkownika, obsługa tego urządzania jest wyjątkowo intuicyjna, a precyzyjne wyniki uzyskuje się w ciągu 12 minut na próbce 100 μl krwi pełnej, surowicy lub osocza. Pobranie tylko trzech kropli krwi ułatwia badanie mniejszych pacjentów. VS2 wyposażony został w zaawansowany technologicznie system inteligentnej Kontroli Jakości (intelligent Quality Control, iQC®) oraz opatentowane algorytmy, które zapewniają uzyskiwanie wiarygodnych wyników wysokiej jakości. iQC to seria automatycznych kontroli weryfikujących parametry chemiczne i optyczne oraz funkcje elektroniczne analizatora podczas każdej pracy urządzenia. iQC gwarantuje, że w każdym środowisku pracy analizator zawsze podaje dokładne i precyzyjne wyniki. Urządzenie właściwie nie wymaga konserwacji. Jego niewielka waga i wbudowana własna drukarka zapewniają pełną mobilność i niezależność badań w dowolnym miejscu i czasie. Szeroki asortyment testów dostosowanych do potrzeb wielu gatunków zwierząt spełnia oczekiwania lekarzy i zapewnia im komfort pracy.

 

W kategorii urządzeń hematologicznych warto zwrócić uwagę na VetScan® HM5. Jest to w pełni zautomatyzowany analizator krwinek z 5-częścio­wym różnicowaniem leukocytów (limfocyty, monocyty i granulocyty [EOS, BAS i NEO]), który umożliwia uzyskanie w ciągu 3-4 minut wyników pełnej, obejmującej 26 parametrów, morfologii krwi (CBC) oraz histogramów krwinek. Objętość próbki potrzebnej do badania wynosi zaledwie 25-50 μl, co pomaga w diagnostyce małych lub młodych zwierząt. Szerokie możliwości VetScan® HM5, łatwość obsługi i minimalne potrzeby w zakresie konser­wacji (urządzenie posiada nowoczesny, zintegrowany system samooczyszczenia) sprawiają, że jest to idealny system hematologiczny dla każdej praktyki weterynaryjnej. Zoetis zadbał także, aby urządzenia VS2 i HM5 były połączone z popularnymi systemami do zarządzania praktyką (tj. klinika XP), dzięki czemu wyniki badań przekazywane są bezpośrednio do karty pacjenta. Z wachlarza dostępnych rozwiązań VetScan® należy wyróżnić także przenośny analizator hematologiczny 5 w 1 o nazwie I-STAT Alinity v, który doskonale sprawdza się w warunkach terenowych, badając w czasie do 3 minut takie parametry, jak równowaga kwasowo-zasadowa, gazometria, elektrolity, biochemia i hematologia.

 

Nowe hasło diagnostyczne: „Przewiduj, Zapobiegaj, Diagnozuj, Lecz” ukazuję kompleksowe podejście firmy Zoetis do dbałości o dobrostan zwierząt. Przewidywanie wystąpienia chorób - zarówno u zwierząt towarzyszących, jaki i hodowlanych – jest dla Zoetis tak samo ważnym elementem procesu, jak zapobieganie im i ich leczenie. Dzięki rosnącej ofercie leków, szczepionek, testów genetycznych, produktów diagnostycznych i biourządzeń lekarze weterynarii otrzymują teraz dostęp do pełnego spektrum rozwiązań Zoetis w zakresie opieki weterynaryjnej.

 

Wszystkich zainteresowanych nową ofertą diagnostyczną zapraszamy na stoisko Zoetis podczas XXVII Kongresu PSLWMZ w dniach 16-17.11.2019 w Łodzi, gdzie będzie można przetestować możliwości sprzętu! Do zobaczenia.

 

 

 

 


W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij