dr n. wet. Karolina Błasiak absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Prowadzi szkolenia ultrasonograficzne na terenie Polski oraz konsultacje w zakresie diagnostyki obrazowej w lecznicach na terenie województw: dolnośląskiego i wielkopolskiego.
dr n. wet. Dorota Pomorska-Handwerker właścicielka przychodni weterynaryjnych „Atopika” i „Rogatka” w Lublinie. Interesuje się trudnymi dziedzinami weterynarii, jakimi są dermatologia, alergologia i endokrynologia. W latach 2003-2005 ukończyła prestiżowy kurs specjalistyczny z zakresu dermatologii weterynaryjnej prowadzony w ramach Europejskiej Szkoły dla Lekarzy Weterynarii ESVAS we Wiedniu. Bierze czynny udział w pracy Sekcji Dermatologów Weterynaryjnych PSLWMZ – wcześniej jako wieloletnia przewodnicząca, teraz jako członkini Sekcji. Jest również konsultantem merytorycznym laboratorium weterynaryjnego Laboklin.
prof. dr hab. Gilles Dupré kierownik Wydziału Chirurgii Małych Zwierząt, Oftamologii i Stomatologii na Uniwersytecie Weterynaryjnym w Wiedniu. Przez wiele lat był przewodniczącym zespołu chirurgów CNVSPA/AFVAC. Autor ponad stu publikacji oraz 14 książek. Zapraszany, jako wykładowca na wiele narodowych i międzynarodowych spotkań. Członek Rady Naukowo-Programowej czasopisma od 2011 r. Specjalizuje się w chirurgii ras brachycefalicznych i temu zagadnieniu poświęca cykl artykułów na naszych łamach.
dr hab. Marcin Gołyński, prof. nadzw. lekarz weterynarii - praktyk, specjalizujący się w endokrynologii, dermatologii i chorobach wewnętrznych zwierząt. Zatrudniony w Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych Zwierząt na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W naszym czasopiśmie konsultuje artykuły z zakresu problemów układu dokrewnego.
dr n. wet. Wojciech Hildebrand konsultuje przypadki internistyczne i onkologiczne w Przychodni Katedry Chorób Wewnętrznych we Wrocławiu. Odbył staże zagraniczne w ośrodkach onkologicznych w Holandii i Słowenii. Jest przewodniczącym Sekcji Onkologicznej PSLWMZ oraz członkiem ESVONC (Europejskiego Stowarzyszenie Onkologów Weterynaryjnych), a od 2005 r. zastępca Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Dolnośląskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Jest autorem lub współautorem blisko stu publikacji o charakterze naukowym i popularyzatorskim. Pełni funkcję konsultanta merytorycznego czasopisma.
lek. wet. Rafał Niziołek lekarz weterynarii specjalizujący się w profilaktyce, diagnozowaniu oraz leczeniu chorób układu krążenia i układu oddechowego. W 2007 roku odbył szkolenia z dziedziny intensywnej terapii i medycyny nagłych wypadków. W tym samym roku wstąpił do Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Nagłych Wypadków i Intensywnej Terapii. Opiekuje się działem dotyczącym nagłych przypadków.
dr n. wet. Piotr Skrzypczak Jest adiunktem w Katedrze i Klinice Chirurgii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Najbardziej znany i ceniony w środowisku anestezjolog weterynaryjny. Autor licznych artykułów specjalistycznych i wykładowca podczas konferencji oraz warsztatów.
dr n. wet. Grzegorz Wąsiatycz Właściciel największego zakładu leczniczego dla zwierząt w Poznaniu. Jest specjalizacją chorób psów i kotów oraz chirurgii weterynaryjnej. Odbył staż z chirurgii ortopedycznej pod okiem prof. M. Herrona w College Stadion – Uniwersytet Texas USA oraz wiele szkoleń (m. in. z zakresu techniki TPLO, wczesnej diagnostyki dysplazji stawów biodrowych u psów metodą PenHipp, endoprotezy stawu biodrowego u psów). Przez wiele lat brał udział w Północnoamerykańskich Konferencjach Lekarzy Weterynarii na Florydzie. Prezentuje swój dorobek prowadząc liczne wykłady w Polsce i za granicą.